Pohlavní styk

YouTube Preview Image

Jednou jsem od babičky slyšela, že je strašné, když „děti mají děti“. Tomu vůbec nerozumím.

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Babička myslela na holky a kluky, kteří již dosáhli pohlavní zralosti po fyzické stránce, měli spolu pohlavní styk (milovali se), zplodili spolu dítě, ale byli ještě velmi mladí, psychicky nezralí a naprosto nepřipraveni na to, aby se o dítě mohli starat.

NÁZEV

 

 

YouTube Preview Image

Každá holka a kluk jsou u nás do patnácti let chráněni zákonem. To znamená, že veškeré pohlavní aktivity s holkou nebo klukem, kteří nedovršili patnácti let, jsou trestné.

NÁZEV

 

YouTube Preview Image

Ale ani potom není nutné nikam spěchat. Tvé tělo bude postupně dozrávat ke schopnosti vést sexuální život a posléze mít děti. Aby jedinec zahájil opravdový milostný život, zdaleka nestačí, že je sexu fyzicky schopen. Pohlavní styk má na člověka i velký emocionální (citový) účinek. Abys prožila opravdu krásné milování, musí to být s někým, s kým se cítíš dobře, komu můžeš věřit, kdo tě bude mít rád.

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Tomu rozumím.Chtěla bych chodit s Tondou. Přála bych si ho vídat každý den, mluvit s ním, smát se s ním, chytit ho za ruku, jít na procházku nebo do kina.

NÁZEV

YouTube Preview Image

To je správné a naprosto normální. Tomu se říká vztah dvou lidí. Zprvu se jedná o přátelství, které může přejít v lásku a sexualitu. Vztahy se vyvíjejí, to znamená, že se mladí lidé v průběhu svého života seznamují s různými formami vztahů s různými partnery. Určitě si uvědomuješ, že nejsi sama na světě. Máš nás – rodinu, školu, svoji partu, kamarády ze sportu, známé. Zpočátku je pro tebe nejdůležitější rodina, ale v pubertě se ti najednou bude zdát, že důležitější je parta, kamarádi, přítel.

NÁZEV

YouTube Preview Image

Poznat toho pravého je někdy zdlouhavé. Je dobré nejdříve zkoumat, co tě k tomu druhému přitahuje, co se ti na něm líbí, proč s ním chceš být sama, proč se ho chceš dotýkat, líbat a mazlit se s ním, mít s ním pohlavní styk.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Pohlavní styk je tělesné spojení dvou lidí?

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Přesně tak. K pohlavnímu styku mezi mužem a ženou dojde tehdy, když muž vsune svůj penis ženě do vagíny. Dívce, která ještě neměla pohlavní styk, říkáme, že je panna.

NÁZEV

 

YouTube Preview Image

Panna a panic. O tom si také velké holky vyprávěly.

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Panna je dívka, která ještě neměla žádný pohlavní styk a nemá protrženou panenskou blánu. To se bezpečně pozná na lékařské prohlídce u gynekologa.
Panic je kluk, který ještě neměl pohlavní styk. Na rozdíl od dívky to lze stěží prokázat.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

A při pohlavním styku dojde hned k oplodnění vajíčka – k těhotenství?

NÁZEV

Oplodnění vajíčka

 

YouTube Preview Image

K těhotenství může dojít až tehdy, když muž ženě do vagíny vystříkne semeno – dosáhne orgasmu. Nemusí však vždy dojít k oplodnění vajíčka. Vše závisí na tom, zda zrovna vajíčko uzrálo, zda ho dostihla spermie a spojila se s ním.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Orgasmus je vystříknutí mužova semene?

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Ne tak úplně. Orgasmus je název pro vyvrcholení pohlavního vzrušení. Zažívají ho muži i ženy. Když se s někým chceš milovat, je ti příjemný, tak je ti také příjemně při samotném pohlavním styku – jsi vzrušená, líbí se ti to. Tyto pocity se stupňují, až dojde k jejich vyvrcholení. U mužů to většinou souvisí s ejakulací (vystříknutí semene) a ženy pociťují příjemné stahy ve vagíně a pánevní oblasti. Je to opět velmi individuální záležitost. Některá žena prožívá tyto pocity velmi intenzívně, jiná méně, některá vůbec.