Čím budeme točit?

[youtube]http://youtu.be/CCr_OYW49tM[/youtube]

1) Mobilní telefon: Jestliže jsi třeba na výletě nebo najednou uvidíš něco, co tě zaujme, nejrychlejší je vyndat mobil a spustit nahrávání.

Výhody: neuteče ti situace, lidi, zvířata…

Nevýhody: nízká kvalita (je to jen pro tebe a tvé přátele jako památka nebo překvapení), točit můžeš jen, pokud paměť tvého mobilu dovolí (paměť – místo, kam nahráváš).

obrázek

 

 

 

[youtube]http://youtu.be/nW1hKl57vL8[/youtube]

2) Fotoaparát: U většiny fotoaparátů je možnost přepnout na natáčení. Pokud víš, že budeš chtít natáčet nějakou akci, máš čas se připravit, určitě je lepší vzít si foťák než točit na mobil.

Výhody: vyšší kvalita filmu, možnost dát fotoaparát na stativ (stojan, do kterého ho připevníš, aby se obrázky neklepaly), možnost přiblížit záběr, delší záznam, možnost točit na paměťovou kartu s větší kapacitou (tedy místem pro uložení filmu), a jednoduché přetažení do počítače.

Nevýhody: delší příprava, pozor na sílu baterie, aby se fotoaparát nevypnul dřív, než chceš : )

 

obrázek

 

 

[youtube]http://youtu.be/EBqoHEKBmSU[/youtube]

3) Kamera: Kromě profesionálních kamer (pro kameramany z povolání) je i hodně malých kamerek, které se dobře drží v rukách a i ze stativu s nimi můžeš natočit pěkné záběry. Navíc si můžeš vybrat kameru podle toho, co všechno umí – triky, nastavení světla atd. Dál se můžeš rozhodnout podle toho, na „co“ chceš film natáčet.

Výhody: kvalita záznamu – podle typu kamery, možnost použít stativ, možnost dalších úprav přímo v kameře, výběr kamery podle záznamového média (na co chci točit) a možnost přetažení do počítače.

Nevýhody: kameru nenosíš asi denně s sebou, takže se hodí na předem připravené natáčení, ne na nečekané situace, delší příprava a nastavení.

obrázek