Antikoncepce

YouTube Preview Image

Óoo, ještě že tě mám, Žaneto! Co když se stane, že nám to už stačit nebude a budeme oba chtít pohlavní styk? Nemůže se stát, že otěhotním?

NÁZEV

YouTube Preview Image

To by se klidně stát mohlo. Proto si o všem povídáme. Je dobré, aby mladí lidé byli na pohlavní styk připraveni a přistupovali k němu zodpovědně. Mít dítě není vůbec legrace, je to spousta práce a starostí. To ovšem neznamená, že nemůžeme mít pohlavní styk.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Před nežádoucím otěhotněním nás ochrání – antikoncepce.
Antikoncepčních metod je několik. Například používání prezervativu (kondomu, gumy), který se dá koupit v každé drogerii. Prezervativ si muž navléká na svůj penis a tím se zabrání vniknutí spermií do pochvy.

NÁZEV

NÁZEV

 

YouTube Preview Image

Pro dívky je vhodná například hormonální antikoncepce – pravidelné užívání tabletek. Nic však není stoprocentní. Až nastane čas, navštívíš gynekologa, ten ti vše podrobně vysvětlí a doporučí případnou antikoncepci.

NÁZEV

YouTube Preview Image

Myslím, že všechny základní věci jsme probraly. Možná, se ti zdá, že těch informací je mnoho. Je to pravda, ale ve škole se budete s lidským tělem seznamovat podrobněji, postupně se vše naučíš a budeš tomu lépe rozumět.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Hlavně: dávej pozor, pilně se uč a neboj se zeptat!