A co kluci?

YouTube Preview Image

Ach jo, máme to my holky složité. A co kluci? Jak je to s nimi? Také se v jejich těle něco děje?

NÁZEV

YouTube Preview Image

Samozřejmě, že děje. Varlata – jsou dvě a podobají zploštělému vejci – se kolem desátého roku začínají dále vyvíjet, zvětšují se. V době pohlavní zralosti jsou asi 4 centimetry dlouhá. V této době začínají produkovat mužský sexuální hormon – testosteron a v semenotvorných kanálcích uzrávají první spermie.
Také se zvětšuje penis a občas dochází k jeho erekci.

NÁZEV

Mužské pohlavní ústrojí

YouTube Preview Image

Co je to erekce a jak vzniká?

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Erekce znamená náhlé zvětšení a ztopoření (ztvrdnutí) penisu.
Penis u dospělého jedince dosahuje v klidovém stavu průměrně 6 – 10 centimetrů a průměrné šíře 2 – 3 centimetry. Při erekci se mohou tyto rozměry až zdvojnásobit.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Přímo pod kůží penisu se nalézá spousta malých tělísek, které můžeme přirovnat k malým balónkům, které jsou opatřené dvěma ventily. Tyto ventily umožňují napuštění a vypouštění balónků krví. Tato tělíska jsou pouze v penisu, jinde v lidském organismu se nevyskytují. Při erekci se otevřou „vpouštěcí ventily“, tělíska se naplní krví, čímž se penis zvětší (ztopoří) a ztvrdne.

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Erekce vzniká při přímém dráždění penisu (například rukou), ale může vzniknout i bez fyzického kontaktu, například při pozorování věcí, které se klukům líbí a vzrušují je (erotické fotografie, filmy, představy…).

NÁZEV