Jak začít?

YouTube Preview Image

Mám přítele, chodím s ním od šestnácti let a před rokem jsme měli první milování (sex/pohlavní styk/soulož).
Jak se to stalo? Od Žanety jsem věděla, že nemám spěchat. V kolika letech je vhodné mít první sex?

Zaneta vysvetluje

YouTube Preview Image

Jednoduchá odpověď neexistuje. Podle psychologů je normální začít se sexem několik let po pubertě, nejlépe mezi 16. a 25. rokem. Začínat se sexem dříve je opravdu nebezpečné, protože může dojít k psychologickému zafixování sexu jako tělesného prožitku bez lásky, ale láska je důležitá.

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Podle sexuologického průzkumu je průměrný věk, kdy mají muži i ženy první milování, 18 let. Američané začínají s milováním dříve, už v 16 letech. Rozvážní Číňané čekají až do 22 let. Je důležité nespěchat, nestresovat se, nebát se, nevěřit pověrám, neřídit se statistikami ani okolím, nebo kamarády. Když měl někdo sex dříve (třeba v 16), neznamená to, že já musím také. Je důležité nenechat si ujít možná nejkrásnější chvíle a nebýt zklamaná prvním neúspěchem.

petting necking

YouTube Preview Image

Nejvíce se před svou „velkou nocí“ bojíme bolesti. Bojíme se také toho, že nebudeme vědět, co a jak. Muži se bojí, že selžou, že u nich dojde k rychlé ejakulaci a nedokážou ženu uspokojit. Pokud k partnerovi opravdu cítíme lásku, není se čeho bát! Příroda, cit a touha nám vše poradí.