Dlouhodobá antikoncepce

YouTube Preview Image

Dlouhodobá antikoncepce se dělí na vratné (plodnost se po odstranění antikoncepce vrací) a nevratné (je to trvalá záležitost, plodnost se nevrací).

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Vratné metody – po ukončení aplikace dochází k obnovení plodnosti:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Nitroděložní tělísko s hormonem se zavádí do dělohy. Tělísko obsahuje hormon progestin, který zahušťuje hlen děložního hrdla. Spermie se tak nedostanou k vajíčku a nemůže dojít k jejich spojení – oplodnění.

antikoncepce nitrodelozni telisko s hormonem

YouTube Preview Image

Nitroděložní tělísko bez hormonu se také zavádí do dělohy, ale neobsahuje žádné hormony. Obvykle je vyrobeno z mědi a také zabraňuje spojení spermie s vajíčkem.

antikoncepce -nitrodelozne telisko bez hormonu

YouTube Preview Image

Podkožní implantáty, které se zavádějí pod kůži na těle a postupně vylučují hormony. Hormony zabraňují otěhotnění.

antikoncepce-tycinka
 

 

YouTube Preview Image

Nevratná metoda je tzv. sterilizace (podvázání vejcovodů, kterým se zabrání průchodu vajíčka natrvalo). Sterilizace vede k trvalé ztrátě plodnosti, ale zachovává normální funkci pohlavních žláz.
Tento výkon se provádí pouze ze zdravotních důvodů, např. při těžkém onemocnění srdce, plic anebo na základě žádosti u žen, které dosáhly věku 35 let a mají 3 děti a žen nad 40 let.

sterilizace

YouTube Preview Image

Tolik informací a možností! Je pro mě všechno vhodné? Nemůže se mi nic stát? Paní doktorka mi doporučila antikoncepční pilulky. Nebudu mít potom nějaké divné pocity?

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Preview Image

Užívání antikoncepčních pilulek je bezproblémové. Dojde k úpravě menstruačního cyklu, zlepší se problémy s premenstruačním syndromem a vyčistí se pleť.
Zavedení spolehlivé antikoncepce může být velká změna v životě ženy. Zmizí strach z nežádoucího těhotenství. Nemusí se používat kondom. Odstraní se bolesti při menstruaci, zkrátí a zpravidelní se menstruační krvácení.

menstruacni kalendar