Předprodukce

[youtube]http://youtu.be/-NwQYlADUtM[/youtube]

Příprava neboli předprodukce je prvním krokem ke vzniku filmu. Během předprodukce se plánuje, domlouvá a zařizuje všechno, co je potřeba k vlastnímu natáčení. Jako první musíme napsat scénář. Scénář je velmi důležitý – jinak bychom nevěděli, co budeme točit a o čem. Scénář = příběh, který se ve filmu odehrává. Ve scénáři jsou také rozepsané všechny filmové role (postavy, které ve filmu budou vystupovat) např. vodník, detektiv, trpaslík, slečna Klára a tak podobně.

http://www.publikacevymolova.cz/wp-content/uploads/2014/05/predprodukce-produkce.jpg

 

 

 

[youtube]http://youtu.be/lPnKl6SGGnM[/youtube]

Jak vypadá scénář: scénář je rozdělený na levou a pravou stranu. Na levou stranu píšeme vše, co ve filmu vidíme, na pravou stranu píšeme vše, co ve filmu slyšíme ( co postavy říkají a všechny zvuky -skřípění dveří, výstřel, zvonění budíku…).

 

 

 

 

 

 

 

[youtube]http://youtu.be/OyGJrxCYmFU[/youtube]

Když je scénář hotový, je třeba vybrat herce, kteří budou jednotlivé role hrát. Následuje hledání filmových lokací – míst, kde budeme natáčet. Připraví se kostýmy, rekvizity a vyrobí filmové dekorace (filmové kulisy).

obrázek

 

 

 

 

[youtube]http://youtu.be/CBNhLCutBPU[/youtube]

Rekvizity = předměty, které budeme při natáčení používat, např. natáčení ve třídě – křída, ukazovátko, pravítko, sešit.

obrázek

 

 

[youtube]http://youtu.be/3MNvMVepij8[/youtube]

Na vzniku filmu se většinou podílí skupina lidí neboli tým. Každý z týmu má svůj úkol, svou práci, podle toho, co umí nejlépe. Pokud budeš natáčet film, můžeš si pochopitelně vše zařídit sám, bude to ale trochu náročné a zabere ti to hodně času. Mnohem větší zábava bude, když rozdělíš jednotlivé úkoly mezi své kamarády a každý bude mít na starost něco jiného. Tak vytvoříte Předprodukční tým.

 

 

 

 

 

 

 

 

[youtube]http://youtu.be/Jh92br8JtQ8[/youtube]

Nezapomeň si vytvořit také natáčecí plán – to je rozvrh, kam si poznamenáš, kdy, kde a co budeš natáčet.

obrázek

 

 

obrázek